kajaki
forum
sklep

ZIEMIA

(87) w tej kategorii:

2010-06-17
Mapa ukrytych skarbów
Skarbem może być biżuteria żon polskich oficerów, srebrna pułkowa zastawa stołowa, niemiecki transporter opancerzony, jakieś skrzynie zakopane w parowie. A wartością jest już samo szukanie. »

2010-06-17
Skąd się biorą meszki
To samice piją krew. Samce żywią się nektarem, dlatego ludzi i zwierzęta omijają z daleka. Za to one - nie dość, że kąsają, to jeszcze plują w ofiary toksyczną śliną. Skąd się biorą meszki? »

2010-06-14
Camino tinto - dzień 12
Camino de Santiago
Scott olśniony z rana. I to grzałką. Dzisiaj czeka nas wielkomiejskie życie. Tapas, tinto, baras. Fajnie jest znać całe miasto. Burgos należy do pielgrzymów. Oni są tu u siebie. Nagle wszyscy widzą znajomych. »

2010-06-08
Zamek w Ogrodzieńcu
Najazdu Tatarów w XIIIw. nie był w stanie powstrzymać nikt. Mężni stanęli do walki. Rozsądni - uciekli do lasu. Spłonął wtedy drewniany gród w Ogrodzieńcu. Zamek pobudowano na jego zgliszczach »

2010-06-02
Dworzec kolejowy. Ale rosyjski
Na tle tego co za nimi - są piękne. Większość wygląda, jakby właśnie została zbudowana. A to tylko pozory - tradycji z czasów carskich, gdy dworzec kolejowy był symbolem carskiej potęgi. »

2010-06-01
Camino tinto - dzień 11
Camino de Santiago
Długie podejście na powitanie. Tak zwana żołnierska zaprawa. Aż do mokrego grzbietu. I jeszcze wyścig do szczytu. Kto pierwszy - my, czy Słońce? Szkoda, że te góry już się kończą. Ale, spoko, będą następne. »

2010-05-31
Nikt nie szuka Usy na mapie
Republika Komi
O tej rzece prawie nikt nie słyszał. Dlatego, że nie ma przy jej brzegu ani jednego pola namiotowego? Nie. Jej brzegi to jedno wielkie pole namiotowe. Ale kto chciałby się rozbić nad Usą? »

2010-05-17
Camino tinto - dzień 10
Czy jesteśmy na pustyni? Gdzie ludzie? Tylko wymarłe, zrujnowane domy, głuche wioski i drogi łaczące wzgórza, którymi nic nie jedzie. Wszystko już tu było. Sucho. Daleko. Jesteśmy razem, mamy tylko siebie. »

2010-05-11
Wodny szał, czyli aquapark w Druskiennikach
Aquapark Druskienniki
Najwyższa zjeżdżalnia nazywa się Extremalus. Nieco niższa - adrenalinas. Po zjeździe którąkolwiek z nich, kapielówki wciskają się w tyłek. A serce tłucze jak podczas lądowania Aliantów w Normandii. »

2010-05-31
Zwinka w areszcie KGB
Areszt KGB, Wilno
Są muzea i muzea. Większość raczej przynudza. Ale nie to w centrum Wilna przy placu Łukiskim. W podziemiach ogromnego gmachu bezpieki czas się zatrzymał. A skóra cierpnie. »

2010-05-04
Fotografia jaskiniowa
Dla ludów pierwotnych, były pierwszym domem. Dla żyjących przygodą piratów - miejscem ukrycia skarbów. Zaś dla smoków - naturalnym środowiskiem. Dziś jaskinie eksplorują także miłośnicy...fotografii. »

2010-05-07
Jaskinia - drugi dom grotołaza
Ciemno, ciasno, zimno, minuta może trwać tu wieczność, godzina tylko chwilę. Często wychodząc czują ulgę. Jednak ciągle tam wracają... Tomasz Fiedorowicz, polski grotołaz opowiada o zejściach w nieznane. »

2010-06-23
Pałac Władców – Wawel w Wilnie
Kordegardy i antykamery Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pachną nowością. Ale czuć w tym miejscu też inny zapach - miłą woń kilku wieków grubej historii Obojga Narodów. »

2010-05-04
Afganistan. Pragnienie życia
Skromne posiłki, pomoc w domu, noszenie wody, chrustu, wypas bydła, wyplatanie dywanów, a nawet praca w kamieniołomach. Oto życie dzieci w Afganistanie w obiektywie fotoreportera Polskiej Akcji Humanitarnej. »

2010-04-30
Prezydent Litwy rozmawia ze zwinką
Prezydent Litwy - wywiad
Dalia Grybauskaite spotkała się z reporterem zwinki. Prezydent Litwy to błyskotliwa niewiasta, którą diabeł posłałby tam, gdzie sam nie może. Dziś ratuje bratnią Litwę. Zwinka jej kibicuje. »


poprzednia | 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-87 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2019, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na