kajaki
forum
sklep

przyroda

(18) w tej kategorii:

1-15 | 16-18 | nastepna

2014-01-18
Pogadać z Aurorą
Głęboki śnieg, arktyczne mrozy i noc polarna... Poruszający się na wózku inwalidzkim torunianin Leszek Bohl zamierza spędzić bez wsparcia tydzień w drewnianej chacie za Kręgiem Arktycznym. By spotkać Aurorę! »

2013-12-04
Maraton Komandosa przekracza granicę biegu
Debiutant na starcie tego biegu ma o czym myśleć. Czy przebiegł już wcześniej jakiś maraton, czy też są to jego pierwsze 42 kilometry, z podobną obawą zerka na swe ciężkie wojskowe buty i poprawia 10-kilogramowy plecak. »

2011-07-09
Żony Arkadego Fiedlera
Tuż przed wybuchem II wojny światowej, polski rząd planował kolonizację Madagaskaru. W roli eksperta, który miał zbadać czy wyspa nadaje się do kolonizacji, wystąpił słynny podróżnik Arkady Fiedler. »

2011-03-06
Azymut Workuta
Zimowa wyprawa do Workuty
Po miesiącach gorączkowych przygotowań, 10 marca, rusza ekspedycja Toruń-Workuta-Bajdarata 2011 - pierwsza w historii próba dotarcia samochodami z tej części Europy do jej wschodniego, zapomnianego krańca. »

2011-01-21
Wschodni kraniec Europy
Bajdarata
Fantazję miał ten, kto określił ujście Bajdaraty skrajem Europy. Z jednej strony rozmarzająca latem Arktyka, z drugiej - bezludny Ural Polarny. Na północny-zachód Nowa Ziemia. Od południa... nadjedziemy. »

2011-01-20
Zwinka wraca do Workuty
Wyruszamy na skraj świata. Przed nami 10 tysięcy kilometrów, z czego połowę pokonamy po bezdrożach dalekiej, rosyjskiej północy. Najpierw dotrzemy do Workuty, a potem dalej, przez Ural, do Bajdaraty. »

2012-04-04
Struga Łysomicka - kajakowy raj okresowy
Zaledwie siedem kilometrów od centrum Torunia. Wsiadasz do polietylenowej wydmuszki i walczysz w prawdziwym rezerwacie, gdzie żaden kretyn od wycinki nadrzecznych drzew nie ma prawa odpalić piły. »

2010-11-07
Camino tinto - dzień 17
Przejść ponad trzydzieści kilometrów, by nauczyć się sztuki smażenia bez tłuszczu i pogadać o medytacji przy winie za cztery euro. Jakże sensownie spędzony dzień! »

2010-10-15
Camino tinto - dzień 16
Zamajaczył ten Koniec Świata, oj, zamajaczył. Nagle wszystko stało się możliwe. Z każdym krokiem sączył się do mego łba pomysł, by przyspieszyć zdecydowanie i przegonić własne plany. »

2010-10-06
Parki narodowe - najlepszy pomysł Ameryki!
Od Alaski po Florydę, od Kalifornii po Karolinę Południową - przez sześć lat filmowiec Ken Burns przemierzał USA, realizując niezwykły dokument o parkach narodowych. »

2010-09-16
Jesienne porządki - Wel 2010
Spływ zaplanowany na niedzielę 12 września, wszystko uzgodnione, skoordynowane... Pozostaje cień wątpliwości, czy dopisze frekwencja. Wiosenna akcja sprzątania Welu spotkała się z nikłym odzewem... »

2010-07-16
Camino tinto - dzień 14
Deszcz, potem upał. Płaczące pustynne miasto. Dalej Meseta w najlepszym wydaniu. Ukrop. Tu gdzieś przebiega granica życia i śmierci. A jacyś porąbani zwolennicy straszenia próbują mnie trafić kościotrupem?   »

2010-07-05
Wilcze porządki
Wilcza Struga - zwinka posprząta rzeczkę w ramach akcji sprzątania świata
Trzy telewizory, siedem zderzaków, jedna lodówka marki „Mors" i prawie kompletna lada chłodnicza... To tylko część „skarbów" jakie ekipa naszego portalu wyłowiła przed rokiem z Wilczej Strugi. »

2010-06-25
Żabi deszcz
- Strasznie się wystraszyłam, kiedy w mój parasol zaczęły bębnić żaby - wspomina mieszkanka węgierskiej miejscowości Rakoczifalva, gdzie kilka dni temu spadł żabi deszcz. »

2010-06-17
Skąd się biorą meszki
To samice piją krew. Samce żywią się nektarem, dlatego ludzi i zwierzęta omijają z daleka. Za to one - nie dość, że kąsają, to jeszcze plują w ofiary toksyczną śliną. Skąd się biorą meszki? »


1-15 | 16-18 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na