kajaki
forum
sklep

morze

(8) w tej kategorii:

2010-10-27
Sushi - nowy symbol globalizacji
- Naszemu pokoleniu udało się zniszczyć łowiska istniejące 7 tysięcy lat - krzywi się były rybak Roberto Mielgo. - Ten proceder to biomorderstwo, choć w świetle prawa nie jest przestępstwem. »

2010-07-11
Patent na przygodę pod żaglami
Jak zrobić patent żeglarski
Grot, szot, zwrot przez sztag, skrzynka mieczowa. Na początku kursu te terminy nic jeszcze nie mówią. Ale pod koniec - to elementarz. Jak zdobywa się uprawniania do żeglowania? »

2010-05-19
Bitwy morskie kapitana Popiela
Stary kapitan zawsze ma co opowiedzieć. Na morzu przecież dzieją się rzeczy niezwykłe. Nie każdy jednak potrafi je spisać i wydać w wersji książkowej. Publikujemy fragment książki "Opowieści wiatu i morza" »

2010-04-25
Krab królewski prze na zachód
Suną powoli dnem Oceanu Arktycznego. Są ogromne - rozpiętość ich nóg sięga dwóch metrów. Z podwodną armią czerwonych krabów królewskich walczą norwescy rybacy. Ku uciesze francuskich kucharzy. »

2010-04-26
Błękitna Grota
Do Błękitnej Groty na wyspie Bisevo w Chorwacji promienie słoneczne nie wpadają... A jednak w południe jej wnętrze lśni błękitem i srebrem. Fenomen Błękitnej Groty przyciągnął polskich żeglarzy. »

2010-04-23
Zwinka rusza na Litwę
"Litwo, ojczyzno moja..." zaczął polski wieszcz, a dziś trudno dzieciakom w szkole wytłumaczyć, co miał tak naprawdę na myśli. To tylko jedna litewska zagadka. Przez miesiąc "Akcji Litwa" chcemy rozwikłać ich wiele. »

2010-05-03
Najdalsza osada Północy
W Skarsvag, najdalej na północ wysuniętej wiosce rybackiej świata, mieszka stu ludzi. Kilkunastu rybaków, tyle samo kobiet i ośmioro dzieci. Reszta to pracownicy sezonowi. Imigranci też są - głównie z Polski »

2010-04-13
Byle nie Jamajka
zawód nawigator
Który chłopiec zaczytując się w „Kapitanie Blood" Sabatiniego nie marzył o podboju mórz i oceanów? Rozmawiamy z Michałem Sadowskim, młodym nawigatorem, który zrealizował dziecięce marzenia. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na