kajaki
forum
sklep

kultura

(18) w tej kategorii:

1-15 | 16-18 | nastepna

2011-08-19
Ostrza szalonego Muramasy
W Europie znajdują się tylko trzy ostrza wykute przez legendarnego mistrza sztuki kowalskiej, Sengo Muramasę. W Japonii każdy wykonany przez niego przedmiot uznawany jest za dobro narodowe. »

2011-04-16
Camino tinto - dzień 18
Wolność dla Leon, owce w mieście, wieżowce bez okien, liście jak słonie - nic nie dociera do człowieka opętanego nivomanią. Chyba, że bracia Hiszpańczycy wydrą ryja do czwartej. »

2010-11-07
Camino tinto - dzień 17
Przejść ponad trzydzieści kilometrów, by nauczyć się sztuki smażenia bez tłuszczu i pogadać o medytacji przy winie za cztery euro. Jakże sensownie spędzony dzień! »

2010-10-04
Prezydent Kaczyński - myśl naprawdę złota
Pomnik oczadzenia pokatastrofowego w Skórczu
Skórcz - miasto na Pomorzu. Pięć, sześć ulic na krzyż. Ładnie na pagórkach położone, z kościółkiem na wzniesieniu. Niżej placyk pomnikowy. A na nim toto. »

2010-08-29
SKYWAY 2010 - światła na Układ
W Toruniu zakończył się festiwal SKYWAY. Przez trzy wieczory charakterystyczne budowle miasta na oczach widzów przeistaczały się w planety... »

2010-08-23
Skyway - światło nad Toruniem
Mars, Saturn, Merkury w Toruniu. Nie będzie zderzenia planet, ale pokaz instalacji świetlnych przygotowanych na Skyway Festiwal. Swoje cuda zaprezentują artyści z Anglii, Brazylii, Portugalii i Polski. »

2010-08-06
Camino tinto - dzień 15
Długie, mozolne, zamuszone, dojście do miasta pełnego przyjaciół i ciepłych energi - tak to dziś wspominam. Carrion to druga miejscowość, po świętym Villamayor de Monjardin, w której czuję moc.  »

2010-07-18
Najdłuższy stół na świecie
Niemcy pobili rekord biesiady przy wspólnym stole. 20 tysięcy ław stanęło na 60-kilometrowym odcinku autostrady A40 między Duisburgiem a Dortmundem. To jedna z najbardziej ruchliwych tras w Niemczech »

2010-07-07
Góra Krzyży - ważny pagórek
Nazywają ją fenomenem kulturowym Europy. Choć naśladować tę ideę próbuje się w wielu miejscach świata, także w Polsce, nigdzie nie stawiano masowo symboli katolicyzmu z taką determinacją i na taką skalę. »

2010-07-04
Ewangelia Judasza, czyli wywiad z Jezusem
Największy potępieniec w dziejach, Judasz Iskariota, był autorem jedynego wywiadu z Jezusem. Odnaleziona w Egipcie jego ewangelia nie jest tekstem narracyjnym, a zapisem rozmowy przyjaciół. »

2010-06-19
Kuglarski cyrk
Festiwal Altergrawitacja - reportaż z imprezy
Nie znajdziecie tu lwa ani słonia. W cyrkowej wiosce pod dachem niebieskiego namiotu Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja w Toruniu, króluje chodzenie po linie, żonglerka i akrobatyka. »

2010-06-14
Camino tinto - dzień 12
Camino de Santiago
Scott olśniony z rana. I to grzałką. Dzisiaj czeka nas wielkomiejskie życie. Tapas, tinto, baras. Fajnie jest znać całe miasto. Burgos należy do pielgrzymów. Oni są tu u siebie. Nagle wszyscy widzą znajomych. »

2010-05-17
Camino tinto - dzień 10
Czy jesteśmy na pustyni? Gdzie ludzie? Tylko wymarłe, zrujnowane domy, głuche wioski i drogi łaczące wzgórza, którymi nic nie jedzie. Wszystko już tu było. Sucho. Daleko. Jesteśmy razem, mamy tylko siebie. »

2010-05-13
Etniczny Zawrót Głowy na deskach Od Nowy
Żal, że te dwa wieczory wypełnione dźwiękami instrumentów, których nazwy trudno przeliterować, minęły tak szybko. W toruńskim klubie Od Nowa odbyła się piąta edycja festiwalu Etniczny Zawrót Głowy. »

2010-05-02
Camino tinto - dzień 9
Bliższe spotkanie z kijkami trekkingowymi. Na diabła je targać? Opanowałem kolejny atak nivomanii - na razie nie kupimy radzieckiego wszędołaza. Tymczasem Francuzi nie mogą zrozumieć rodaka, który zgubił żonę. »


1-15 | 16-18 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na