kajaki
forum
sklep

POWIETRZE

(13) w tej kategorii:

2014-01-18
Pogadać z Aurorą
Głęboki śnieg, arktyczne mrozy i noc polarna... Poruszający się na wózku inwalidzkim torunianin Leszek Bohl zamierza spędzić bez wsparcia tydzień w drewnianej chacie za Kręgiem Arktycznym. By spotkać Aurorę! »

2011-06-09
Polski łazik najlepszy na świecie!
Polski łazik marsjański MAGMA2 zwyciężył w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych na początku czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych. »

2010-11-23
Gwiezdna drużyna ZSRR
Na początku było ich dwudziestu. Tylko dwunastu osiągnęło upragniony cel i poleciało w kosmos. Oto opowieść o losach członków pierwszej grupy radzieckich kosmonautów. »

2010-10-28
Polska flaga na Marsie
W dniach 22-23 października Warszawa znalazła się blisko Marsa. Jubileuszowa 10 Europejska Konwencja Mars Society przyciągnęła znanych badaczy Czerwonej Planety z całego świata. »

2010-06-11
Żagiel słoneczny
Ikaros rozwinął pierwszy w dziejach ludzkości żagiel słoneczny. Czy ten japoński satelita rozpoczął nową erę w podróżach międzygwiezdnych? Zdaniem Louisa Friedmana z Planetary Society - tak. »

2010-04-15
Katastrofa Tu-154M - czy poznamy prawdę?
Katastrofa Tu-154M
Wystarczy porozmawiać z pilotami komunikacyjnymi, by zrozumieć, że podczas tamtego lotu złamano najważniejsze przepisy światowego lotnictwa. Ale nikt by o tym nie wiedział, gdyby Arkowi się jednak udało... »

2010-04-01
Latanie precyzyjne - chodzenie po niebie
To zabawa dla absolutnie skoncentrowanych samotników, którzy prowadzą samolot bezwiednie. Ludzi, którzy potrafią zapanować nad czasem i przestrzenią w stu procentach. A jak to wygląda z bliska? »

2010-06-06
MIAT wita was
Mongloskie Linie Lotnicze wydają się egzotyczne. Ale są logiczne.
W Mongolii nawet Polak może załatwić sprawy -wystarczy mieć argumenty i trochę szczęścia... Czyli o tym, jak lata się MIAT, mongolskimi liniami lotniczymi. »

2010-05-02
Mars coraz bliżej!
Czy w Polsce powstanie baza marsjańska?
Kolonizacja Marsa to ostatnio temat bardziej science niż fiction. Na pustyni Utah i arktycznej wyspie Devon trwają testy specjalnych modułów mieszkalnych. Trzecia baza marsjańska powstać ma w Polsce! »

2010-05-02
Air taxi Inari
W drodze na Nordkapp
Inari. Ogromne jezioro rozlane pośród lasów północnej Finlandii. W jego pobliżu tylko jedna porządna szosa - ta prowadząca do najdalej na północ położnego parkingu na Ziemi, Nordkapp - Przylądka Północnego. »

2009-09-08
Polski sukces na czeskim niebie
Mistrzostwa Świata w Motopalarotniarstwie - Nowe Mesto nad Metui 2009
Spektakularnym sukcesem zakończył się występ polskiej reprezentacji na rozegranych w Czechach Mistrzostwach Świata w Motoparalotniarstwie. »

2010-06-16
Czasem zdarza się wyglebić
Paralotniarstwo to nie jazda na wrotkach...
Mówią o sobie „składaki". Bo nie było łatwo poskładać ich do kupy, gdy walnęli w ziemię. Z latania nie potrafili zrezygnować. - Kto raz poczuł wiatr w skrzydle - tłumaczą paralotniarze - nie da się uziemić. »

2010-02-23
Deficyt wysokości
Tracą noszenie! Próbują kręcić w zerkach, ale nie mogą wyżebrać wysokości. Kolejny zwrot o 90 stopni, ciągle dusi. Deficyt wysokości rośnie, marne szanse na jakiś komin. Przymusowe spotkanie z łąką prawie pewne... »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na