kajaki
forum
sklep

Azja

(13) w tej kategorii:

2011-08-19
Ostrza szalonego Muramasy
W Europie znajdują się tylko trzy ostrza wykute przez legendarnego mistrza sztuki kowalskiej, Sengo Muramasę. W Japonii każdy wykonany przez niego przedmiot uznawany jest za dobro narodowe. »

2011-03-31
Nie jestem podróżnikiem
Jarosław Kret o książce \"Moje Indie\" i nie tylko...
Jarosław Kret: Świat nauczył mnie, że wszystko płynie własnym rytmem. Obok biednych są bogaci, obok pięknych brzydcy, obok chorych zdrowi, obok szarych kolorowi. Tak jest. I tak będzie. »

2010-09-03
Nie ma już bezpiecznych gór
Wulkan Sinabung na Sumatrze wybuchł po 400 latach - relacja.
Tego nikt się nie spodziewał. Zwłaszcza wulkanolodzy. Potężny wulkan Sinabung na Sumatrze wybuchł po 400 latach uśpienia. Czym grozi jego kolejna erupcja? »

2010-08-27
Surfowanie po światowych kanapach
Couchsurfing - pomysł na tanie podróżowanie
Dzięki internetowej społeczności dziś można docierać wszędzie, nie martwiąc się o nocleg czy transport. Nawet w Pakistanie. Wystarczy być „couchsurferem". »

2010-08-09
Baza pod Mount Everest
Ocieplenie klimatu czuć w Himalajach na sobie. Wiosna nie jest już tak zdradliwie chłodna jak kilkanaście lat temu. Himalaje się zmieniają, lodowce cofają się - zostawiając miejsce dla ludzi. »

2010-08-04
Ogień dają odchody jaka
Trekking w Himalajach - relacja z wyprawy
Dwieście kilometrów pieszo przez Himalaje - taka wyprawa zawsze przyniesie mnóstwo niespodzianek. Trekking w Himalajach wymaga przygotowania i umiejętności. Jak pokonać taką odegłość? Pieszo... »

2010-06-26
Wielka wyprawa rowerowa
Piotr Milaniak wyrusza właśnie w rowerową podróż dookoła świata. Przygotowywał się do niej podróżując przez Kirgizję, Indie, Pakistan, Tybet, Chile i Boliwię. Nie spieszył się. Na rowerze trzeba mieć oddech... »

2010-06-02
Dworzec kolejowy. Ale rosyjski
Na tle tego co za nimi - są piękne. Większość wygląda, jakby właśnie została zbudowana. A to tylko pozory - tradycji z czasów carskich, gdy dworzec kolejowy był symbolem carskiej potęgi. »

2010-05-13
Kimono, czyli coś do noszenia na sobie
Kimono to symbol. Mówi wszystko o właścicielce
Krój kimona jest prosty, ale samodzielnie nie da się go założyć. Każdy element musi być odpowiednio dobrany, dopasowany i umocowany. Kimono to wizytówka, która mówi jaki jest status jego właścicielki. »

2010-05-25
Małpa nie pokrzyżowała mi planów
Druga część wywiadu z pisarką i podróżniczką Marzeną Filipczak
Malezja to takie azjatyckie Niemcy. Wszystko zrobione jak pod sznurek. Tylko autobusy się spóźniają - nawet dwa dni. Za to gdy samotną kobietę pogryzie małpa... No właśnie. Co wtedy? »

2010-05-21
Jeździ sobie
Pierwsza część wywiadu z pisarką i podróżniczką Marzeną Filipczak
W Afryce napadli ją Murzyni. W Azji - małpa. Była dobrze przygotowana, chociaż podróżowała samotnie. Wróciła do Polski po pół roku i napisała książkę „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla kobiet". »

2010-05-04
Afganistan. Pragnienie życia
Skromne posiłki, pomoc w domu, noszenie wody, chrustu, wypas bydła, wyplatanie dywanów, a nawet praca w kamieniołomach. Oto życie dzieci w Afganistanie w obiektywie fotoreportera Polskiej Akcji Humanitarnej. »

2010-06-06
MIAT wita was
Mongloskie Linie Lotnicze wydają się egzotyczne. Ale są logiczne.
W Mongolii nawet Polak może załatwić sprawy -wystarczy mieć argumenty i trochę szczęścia... Czyli o tym, jak lata się MIAT, mongolskimi liniami lotniczymi. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na