kajaki
forum
sklep

turystyka

(34) w tej kategorii:

1-15 | 16-30 | 31-34 | nastepna

2013-05-13
Sezon zainaugurowany!
Chociaż dla Zwinki sezon kajakowy trwa cały rok, uznaliśmy, że kiedyś wypada go zainaugurować. Wzięliśmy więc udział w oficjalnym Otwarciu Sezonu Turystycznego na Rynku Nowomiejskim naszego rodzinnego Torunia. »

2013-03-12
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
"Pierwotny” Las Piwnicki to umiarkowanie popularne miejsce spacerów torunian. Kto by się spodziewał, że rachityczna strużka przecinająca rezerwat może w czasie roztopów dostarczyć tylu... kajakowych wrażeń? »

2011-08-19
Ostrza szalonego Muramasy
W Europie znajdują się tylko trzy ostrza wykute przez legendarnego mistrza sztuki kowalskiej, Sengo Muramasę. W Japonii każdy wykonany przez niego przedmiot uznawany jest za dobro narodowe. »

2011-04-16
Camino tinto - dzień 18
Wolność dla Leon, owce w mieście, wieżowce bez okien, liście jak słonie - nic nie dociera do człowieka opętanego nivomanią. Chyba, że bracia Hiszpańczycy wydrą ryja do czwartej. »

2012-04-04
Struga Łysomicka - kajakowy raj okresowy
Zaledwie siedem kilometrów od centrum Torunia. Wsiadasz do polietylenowej wydmuszki i walczysz w prawdziwym rezerwacie, gdzie żaden kretyn od wycinki nadrzecznych drzew nie ma prawa odpalić piły. »

2010-11-07
Camino tinto - dzień 17
Przejść ponad trzydzieści kilometrów, by nauczyć się sztuki smażenia bez tłuszczu i pogadać o medytacji przy winie za cztery euro. Jakże sensownie spędzony dzień! »

2010-10-15
Camino tinto - dzień 16
Zamajaczył ten Koniec Świata, oj, zamajaczył. Nagle wszystko stało się możliwe. Z każdym krokiem sączył się do mego łba pomysł, by przyspieszyć zdecydowanie i przegonić własne plany. »

2010-08-27
Surfowanie po światowych kanapach
Couchsurfing - pomysł na tanie podróżowanie
Dzięki internetowej społeczności dziś można docierać wszędzie, nie martwiąc się o nocleg czy transport. Nawet w Pakistanie. Wystarczy być „couchsurferem". »

2010-08-30
Colty i kapiszony
Westernowe miasteczko Kansas City pod Grudziądzem
Kowboje dziś mają konkurencję - Spidermana i Buzz Astral'a. Jednak moda na Dziki Zachód nie przeminie. Wystarczy wybrać się do miasteczka Kansas City pod Grudziądzem, aby się o tym przekonać. »

2010-08-12
Inwalidzi na Kilimandżaro
Trzech weteranów wojennych z amputowanymi nogami zdobyło najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro. Każdy stracił kończyny w innej wojnie: w Wietnamie, Iraku i Afganistanie. »

2010-08-06
Camino tinto - dzień 15
Długie, mozolne, zamuszone, dojście do miasta pełnego przyjaciół i ciepłych energi - tak to dziś wspominam. Carrion to druga miejscowość, po świętym Villamayor de Monjardin, w której czuję moc.  »

2010-07-16
Camino tinto - dzień 14
Deszcz, potem upał. Płaczące pustynne miasto. Dalej Meseta w najlepszym wydaniu. Ukrop. Tu gdzieś przebiega granica życia i śmierci. A jacyś porąbani zwolennicy straszenia próbują mnie trafić kościotrupem?   »

2010-07-11
Patent na przygodę pod żaglami
Jak zrobić patent żeglarski
Grot, szot, zwrot przez sztag, skrzynka mieczowa. Na początku kursu te terminy nic jeszcze nie mówią. Ale pod koniec - to elementarz. Jak zdobywa się uprawniania do żeglowania? »

2010-06-14
Camino tinto - dzień 12
Camino de Santiago
Scott olśniony z rana. I to grzałką. Dzisiaj czeka nas wielkomiejskie życie. Tapas, tinto, baras. Fajnie jest znać całe miasto. Burgos należy do pielgrzymów. Oni są tu u siebie. Nagle wszyscy widzą znajomych. »

2010-06-02
Dworzec kolejowy. Ale rosyjski
Na tle tego co za nimi - są piękne. Większość wygląda, jakby właśnie została zbudowana. A to tylko pozory - tradycji z czasów carskich, gdy dworzec kolejowy był symbolem carskiej potęgi. »


1-15 | 16-30 | 31-34 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na