kajaki
forum
sklep

znane miasta

(22) w tej kategorii:

1-15 | 16-22 | nastepna

2011-03-25
Zanim skończył się asfalt
Z Polski do Moskwy samochodem - to spacerek dla odpornych kierowców. Wystarczy minąć z prawej Białoruś i... stanąć na pół doby przed rosyjską granicą. A potem - po nierównych drogach, na wschód. »

2011-02-27
Zanim pamięć pożre tundra
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu realizowanego przez zwinka.pl o losach łagierników z Workuty. Za kamerą zasiadł wybitny operator młodego pokolenia, Paweł Dyllus. »

2011-02-09
Rusz z nami na Workutę!
Trwają przygotowania do ekspedycji na północno-wschodni, zapolarny, najmniej znany i nieobecny na większości map skraj Europy. Zapraszamy. Trzeba mieć tylko auto i odwagę. Za paliwo płacimy. »

2010-12-22
Jerozolima – do utraty zmysłów!
Mówi się, że w Jerozolimie mędrcy popadają w szaleństwo, a szaleńcy stają się jeszcze bardziej szaleni. Ten aforyzm francuskiego pisarza Jeana Lartéguy’a pozostaje nadal aktualny. »

2011-01-20
Zwinka wraca do Workuty
Wyruszamy na skraj świata. Przed nami 10 tysięcy kilometrów, z czego połowę pokonamy po bezdrożach dalekiej, rosyjskiej północy. Najpierw dotrzemy do Workuty, a potem dalej, przez Ural, do Bajdaraty. »

2010-08-27
Surfowanie po światowych kanapach
Couchsurfing - pomysł na tanie podróżowanie
Dzięki internetowej społeczności dziś można docierać wszędzie, nie martwiąc się o nocleg czy transport. Nawet w Pakistanie. Wystarczy być „couchsurferem". »

2010-08-30
Colty i kapiszony
Westernowe miasteczko Kansas City pod Grudziądzem
Kowboje dziś mają konkurencję - Spidermana i Buzz Astral'a. Jednak moda na Dziki Zachód nie przeminie. Wystarczy wybrać się do miasteczka Kansas City pod Grudziądzem, aby się o tym przekonać. »

2010-08-23
Jak Hanka poznała Rumcajsa
Jiczyn, po czesku Jičin. Tu rządzi Rumcajs!
Nastrojowe, stare miasto pełne bajek i magicznych zakątków. W Jiczynie włada niepodzielnie rozbójnik Rumcajs, który mieszkał tu zanim... stał się rozbójnikiem. »

2010-07-18
Najdłuższy stół na świecie
Niemcy pobili rekord biesiady przy wspólnym stole. 20 tysięcy ław stanęło na 60-kilometrowym odcinku autostrady A40 między Duisburgiem a Dortmundem. To jedna z najbardziej ruchliwych tras w Niemczech »

2010-07-10
Pampeluna, czyli wino, kobiety i byki
San Fermin w Pampelunie i Toruniu - gonitwa byków i zabawa do rana
Corrida i gonitwa byków, białe ubrania i czerwone chustki. Oto Pampeluna, w której zachodni turyści płacą 300 euro za dwie minuty obserwacji pogoni za bykami. »

2010-07-09
Co ciekawe w Urugwaju
Mniejszy od Polski o połowę. Z dziesięciokrotnie mniejszą populacją i historią sięgającą zaledwie początków XIX wieku. Dziś za sprawą kilkunastu piłkarzy świat dowiedział się, że Urugwaj nie leży nad Pacyfikiem... »

2010-06-27
Wolin - gród awanturników
Gdy na mapach nie było Polski, Wolin był najpotężniejszym portem na Bałtyku. Rządzony przez Wenedów, przyjaźnił się z Wikingami, a handlował z Arabami. Aż nadeszło wojsko Mieszka I. »

2010-06-06
Śniadanie na trawie
Trawa, muzyka i śpiew. To jeden z kilku pomysłów na udany rodzinny festyn w Toruniu. Śniadanie na trawie to nie tylko zabawa ale ekologiczna, jakże cenna w dzisiejszych czasach, edukacja.   »

2010-05-16
Mafia na wystawie
Drastyczne zdjęcia zwłok, aranżacje z mumiami, zapach spalenizny - ta wystawa wywołuje szok, złe samopoczucie a nawet omdlenia. W Salemi na Sycylii w Muzeum Mafii pokazano wstrząsającą wystawę. »

2010-06-23
Pałac Władców – Wawel w Wilnie
Kordegardy i antykamery Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pachną nowością. Ale czuć w tym miejscu też inny zapach - miłą woń kilku wieków grubej historii Obojga Narodów. »


1-15 | 16-22 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na