kajaki
forum
sklep

OGIEŃ

(30) w tej kategorii:

1-15 | 16-30 | nastepna

2011-08-19
Ostrza szalonego Muramasy
W Europie znajdują się tylko trzy ostrza wykute przez legendarnego mistrza sztuki kowalskiej, Sengo Muramasę. W Japonii każdy wykonany przez niego przedmiot uznawany jest za dobro narodowe. »

2011-01-10
Bear Grylls? Nie, Les Stroud
Nie trzeba być nomadem, żeby wyczuć, który z nich ściemnia. Bożyszcze czy jego kamerzysta? Wcieleniem jednego i drugiego jest Les Stroud, reżyser i muzyk. Facet, za którym nikt niczego nie nosi. »

2010-12-31
Najsilniejsza Polka szpilek nie nosi

Zwinka kibicuje siłaczce z Grudziądza. Marlena Wawrzyniak - trenerka i mistrzyni armwrestlingu - powala na łopatki nie tylko siłą i techniką, ale po pierwsze zwinkową pasją. »

2010-09-03
Nie ma już bezpiecznych gór
Wulkan Sinabung na Sumatrze wybuchł po 400 latach - relacja.
Tego nikt się nie spodziewał. Zwłaszcza wulkanolodzy. Potężny wulkan Sinabung na Sumatrze wybuchł po 400 latach uśpienia. Czym grozi jego kolejna erupcja? »

2010-08-31
Srebrna Góra – niezdobyty pruski bastion
Napoleonowi wystarczyły dwie bitwy, aby potężne państwo pruskie rozsypało się jak domek z kart. Nigdy nie udało mu się jednak zdobyć słynnej twierdzy Srebrna Góra (Silberberg). Nie zdobył jej nikt... Nigdy. »

2010-08-10
Śmierć w saunie
Narody zimę dobrze znające powiadają: sauna to zbawienie, bo nie ma to jak w środku zimy wyskoczyć z sauny wprost na śnieg. Gorzej, gdy z sauną się przesadzi - jak to zrobił Rosjanin Władimir Ladyzhensky. »

2010-07-22
Kiedy wybuchnie superwulkan?
Gdy wybuchnie superwulkan Yellowstone, część ludzkości wyginie z powodu mrozów, głodu i opadów kwaśnych deszczów. Naukowcy alarmują: superwulkan Yellowstone wciąż drży. Ile mamy czasu? »

2010-07-15
Žalgiris - Grunwald według Litwinów
Prof. Alfredas Bumblauskas o bitwie pod Grunwaldem
Zwycięstwo pod Grunwaldem świętują nie tylko Polacy, ale też Litwini. Jednak spojrzenie litewskich historyków na tę bitwę, jest zupełnie inne... Żartują: gdy Jagiełło się modlił, Witold bił mieczem. »

2010-07-10
Pampeluna, czyli wino, kobiety i byki
San Fermin w Pampelunie i Toruniu - gonitwa byków i zabawa do rana
Corrida i gonitwa byków, białe ubrania i czerwone chustki. Oto Pampeluna, w której zachodni turyści płacą 300 euro za dwie minuty obserwacji pogoni za bykami. »

2010-06-27
Wolin - gród awanturników
Gdy na mapach nie było Polski, Wolin był najpotężniejszym portem na Bałtyku. Rządzony przez Wenedów, przyjaźnił się z Wikingami, a handlował z Arabami. Aż nadeszło wojsko Mieszka I. »

2010-06-24
Noc świętojańska
Dla Słowian i Bałtów nie było radośniejszego święta. Zwłaszcza dla kobiet, które tej nocy pozwalały sobie na więcej... Zmieniać, wybierać, przebierać i rozbierać. Kościelne zakazy tej nocy nie działały... »

2010-06-20
Cyrk szaleńców na Motoarenie
Grand Prix w Toruniu
To niby prosty sport. Trzeba jeździć w kółko - wcale niezbyt szybko. A jednak mówi się, że na żużlu ścigają się tylko kompletni wariaci. To prawda. Najlepiej widać to z bliska. »

2010-06-19
Kuglarski cyrk
Festiwal Altergrawitacja - reportaż z imprezy
Nie znajdziecie tu lwa ani słonia. W cyrkowej wiosce pod dachem niebieskiego namiotu Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja w Toruniu, króluje chodzenie po linie, żonglerka i akrobatyka. »

2010-06-10
Magma na podium!
Polski łazik marsjański Magma zajął 3 miejsce w konkursie University Rover Challenge
Po zaciekłej walce, polski łazik Magma uplasował się na 3 miejscu w prestiżowych zawodach robotów na pustyni Utah. Wystartowało w nich 12 potencjalnych prototypów przyszłych łazików marsjańskich. »

2010-06-08
Wybuchowy dech Zachemu
Hitlerowska fabryka nitrogliceryny w bydgoskim Zachemie
W trakcie II wojny światowej Niemcy produkowali tu materiały wybuchowe. Kompleks zostanie wkrótce wyburzony. Jako jedni z ostatnich zwiedziliśmy historyczną część Zakładów Chemicznych Zachem. »


1-15 | 16-30 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na