kajaki
forum
sklep

Afryka

(11) w tej kategorii:

2011-07-09
Żony Arkadego Fiedlera
Tuż przed wybuchem II wojny światowej, polski rząd planował kolonizację Madagaskaru. W roli eksperta, który miał zbadać czy wyspa nadaje się do kolonizacji, wystąpił słynny podróżnik Arkady Fiedler. »

2011-02-02
W 99 dni przez Atlantyk!
Dziś (2 lutego) polski kajakarz Aleksander Doba dowiosłował do małej brazylijskiej wioski rybackiej Acaraú i po raz pierwszy od blisko 100 dni postawił stopę na suchym lądzie – brawo Oleeek! »

2011-02-01
Kilimandżaro zdobyte, przygoda trwa!
Mimo choroby wysokościowej, problemów kondycyjnych i załamania nerwowego, Kuba dał radę! Dzięki pomocy przyjaciół, cierpiący na poważną chorobę oczu torunianin spełnił marzenie życia i zdobył Kilimandżaro. »

2010-11-05
Kilimandżaro coraz bliżej
Z powodu pory deszczowej w Afryce, ekipa „Marzeń bez granic" musiała przesunąć termin wyprawy na Kilimandżaro. Ostateczny termin wyjazdu został ustalony na 10 stycznia 2011 r. Wylot z Warszawy o godz. 6.55. »

2010-08-12
Inwalidzi na Kilimandżaro
Trzech weteranów wojennych z amputowanymi nogami zdobyło najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro. Każdy stracił kończyny w innej wojnie: w Wietnamie, Iraku i Afganistanie. »

2010-07-20
Kilimandżaro bez granic!
Zaczął tracić wzrok gdy skończył 15 lat. Życie nigdy nie rozpieszczało Kuby, ale i on nie pozostawał mu dłużny. Teraz zamierza spełnić swoje największe marzenie - zdobyć Kilimandżaro. »

2010-07-20
Dach Afryki na widoku
Wyprawa na Kilimandżaro - zwinka wspiera akcję „Marzenia bez granic\"
Zaczął tracić wzrok gdy skończył 15 lat. Życie nigdy nie rozpieszczało Kuby, ale i on nie pozostawał mu dłużny. W listopadzie zamierza spełnić swoje największe marzenie - zdobyć Kilimandżaro. »

2010-04-20
Białe złoto Etiopii
Kotlina Danakilska - najbardziej rozgrzane miejsce na Ziemi.
Kotlina Danakilska leży w północno-wschodniej Etiopii, 100 metrów poniżej poziomu morza. Średnia roczna temperatura jest tu najwyższa na całej Ziemi. Ale to nie jedyne „naj" tej krainy... »

2010-03-22
Światowy Dzień Wody
PAH w południowym Sudanie
Ponad 880 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody. O prawo do korzystania ze studni toczą się wojny. W Sudanie dzieci nadal umierają, bo nie mają co pić... »

2010-05-02
Na targu w sercu Kenii
Mwembe Tayari - wokół tego niewielkiego skrawka Kenii skupia się poranne życie mieszkańców Mombasy. Właśnie tam można napić się herbaty. A potem kupić świeże mięso. »

2010-03-17
Gdzie kobiety jedzą dusze
Burkina Faso
W Burkina Faso ludzie wierzą, że każdej śmierci winien jest jakiś człowiek. Nie ma śmierci bez przyczyny. Każda śmiertelna choroba ma swojego winowajcę. Najczęściej kobietę - bezpłodną lub rodzącą same dziewczynki. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na