kajaki
forum
sklep

kosmos

(12) w tej kategorii:

2010-11-23
Gwiezdna drużyna ZSRR
Na początku było ich dwudziestu. Tylko dwunastu osiągnęło upragniony cel i poleciało w kosmos. Oto opowieść o losach członków pierwszej grupy radzieckich kosmonautów. »

2010-10-28
Polska flaga na Marsie
W dniach 22-23 października Warszawa znalazła się blisko Marsa. Jubileuszowa 10 Europejska Konwencja Mars Society przyciągnęła znanych badaczy Czerwonej Planety z całego świata. »

2010-09-11
Przyjedzie Darth Vader
Drugi Zlot Fanów „Gwiezdnych Wojen” StarForce 2010
Każdy z nich chwali swój model świetlnego miecza. Podziwia kolekcję figurek albo wydaje ostatnie pieniądze, na kosmiczny plastikowy pojazd. Takie rzeczy tylko na StarForce. Przed nami druga edycja. »

2010-08-29
SKYWAY 2010 - światła na Układ
W Toruniu zakończył się festiwal SKYWAY. Przez trzy wieczory charakterystyczne budowle miasta na oczach widzów przeistaczały się w planety... »

2010-08-23
Skyway - światło nad Toruniem
Mars, Saturn, Merkury w Toruniu. Nie będzie zderzenia planet, ale pokaz instalacji świetlnych przygotowanych na Skyway Festiwal. Swoje cuda zaprezentują artyści z Anglii, Brazylii, Portugalii i Polski. »

2010-07-13
Na nową Ziemię za gorąco
WASP-3c - kolejna planeta poza układem
Waży 15 razy tyle co Ziemia i krąży wokół gwiazdy WASP-3. Na trop jednej z najmniejszych planet poza Układem Słonecznym wpadł międzynarodowy zespół kierowany przez naukowców z Torunia. »

2010-06-11
Żagiel słoneczny
Ikaros rozwinął pierwszy w dziejach ludzkości żagiel słoneczny. Czy ten japoński satelita rozpoczął nową erę w podróżach międzygwiezdnych? Zdaniem Louisa Friedmana z Planetary Society - tak. »

2010-06-10
Magma na podium!
Polski łazik marsjański Magma zajął 3 miejsce w konkursie University Rover Challenge
Po zaciekłej walce, polski łazik Magma uplasował się na 3 miejscu w prestiżowych zawodach robotów na pustyni Utah. Wystartowało w nich 12 potencjalnych prototypów przyszłych łazików marsjańskich. »

2010-06-05
Falcon-9 na orbicie
Z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Falcon-9 należąca do prywatnej firmy SpaceX. Na razie rakieta będzie wynosić na orbitę ładunki. Docelowo ma też transportować ludzi. »

2010-06-05
Magma na prowadzeniu!
University Rover Challenge - polski łazik Magma wysunął się na prowadznie!
Polski łazik marsjański pokonał dotowaną przez NASA konkurencję i objął prowadzenie w zawodach University Rover Challenge. Ostatnie zadanie Magma zakończyła aż 19 minut przed czasem! »

2010-05-29
Polski Łazik Magma - misja na Marsa!
Łazik marsjański Magma
Polacy ruszają na marsjańską misję. Łazik Magma skonstruowany przez młodych naukowców znad Wisły będzie rywalizować z robotami z innych krajów. - Trzymajcie kciuki! - apelują konstruktorzy. »

2010-05-02
Mars coraz bliżej!
Czy w Polsce powstanie baza marsjańska?
Kolonizacja Marsa to ostatnio temat bardziej science niż fiction. Na pustyni Utah i arktycznej wyspie Devon trwają testy specjalnych modułów mieszkalnych. Trzecia baza marsjańska powstać ma w Polsce! »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na