kajaki
forum
sklep

bałtyk

(11) w tej kategorii:

2010-07-11
Patent na przygodę pod żaglami
Jak zrobić patent żeglarski
Grot, szot, zwrot przez sztag, skrzynka mieczowa. Na początku kursu te terminy nic jeszcze nie mówią. Ale pod koniec - to elementarz. Jak zdobywa się uprawniania do żeglowania? »

2010-07-01
Szlak bursztynowy - początek
Byliśmy w Karklė. Wszystko wskazuje, że to tam zaczynał się szlak bursztynowy. Oczywiście można iść dalej, na Łotwę i do Estonii. Ale po co? Skoro tu Bałtyk wyrzuca bursztynu najwięcej? »

2010-06-27
Wolin - gród awanturników
Gdy na mapach nie było Polski, Wolin był najpotężniejszym portem na Bałtyku. Rządzony przez Wenedów, przyjaźnił się z Wikingami, a handlował z Arabami. Aż nadeszło wojsko Mieszka I. »

2010-09-07
Pogański ślub po litewsku
Zbierają się wokół ołtarza ognia. Ceremonii przewodniczy krivis - arcykapłan pogańskiej religii Romuva, która na Litwie staje bardzo popularna. Wzywają Perkuna, boga ognia, by dał im siłę na wspólne życie. »

2010-05-19
Bitwy morskie kapitana Popiela
Stary kapitan zawsze ma co opowiedzieć. Na morzu przecież dzieją się rzeczy niezwykłe. Nie każdy jednak potrafi je spisać i wydać w wersji książkowej. Publikujemy fragment książki "Opowieści wiatu i morza" »

2010-04-23
Zwinka rusza na Litwę
"Litwo, ojczyzno moja..." zaczął polski wieszcz, a dziś trudno dzieciakom w szkole wytłumaczyć, co miał tak naprawdę na myśli. To tylko jedna litewska zagadka. Przez miesiąc "Akcji Litwa" chcemy rozwikłać ich wiele. »

2010-04-04
Dar Natury zgasł na rucie
Stary Kapitan Marek Popiel skierował łodź na rutę - autostradę, po której pływają tankowce i transportowce. Gdy zapadła noc, na jachcie zgasły wszystkie światła, zamilkł silnik. Od północy nadpływał masowiec... »

2010-03-19
Brać piracka na Bałtyku
Bracia Witalijscy
Na dnie morza w pobliżu wyspy Gotlandia odkryto właśnie kilkanaście wraków. Niektóre pochodzą z czasów, gdy piraci zwani Braćmi Witalijskimi, panowali na całym Bałtyku »

2010-03-12
Bałtyk stawiał łajbę w pion
Po 3 godzinach walki z wysokimi falami i lodowatym wiatrem „w twarz" polski Wiking odpuścił. Podjęta 9 marca zimowa wyprawa kajakowa z Kołobrzegu na Bornholm zakończyła się niepowodzeniem. »

2010-03-14
Hotrodem po Bałtyku
Prom Viking Line ciężko przybił do brzegu. Wypchany ładunkiem, rozbawiony po całonocnej balandze, dobrze wypasiony... Na trap wjechał powoli czarny mustang rocznik 64. Za nim drugi, czerwony. »

2009-08-19
Do trzech razy Bałtyk
Do przepłynięcia Bałtyku składanym kajakiem Krzysztof Buczyński zabierał się trzy razy. Dwie pierwsze próby zakończyły się niepowodzeniem. Dopiął swego w 1989 roku. Nakładem Oficyny Wydawniczej „Inari" ukazała się właśnie książka: „Trudna droga Vikinga" traktująca o bałtyckim wyczynie podróżnika z Sochaczewa. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na