kajaki
forum
sklep

zima

(9) w tej kategorii:

2014-05-14
Wózek, Spitsbergen i ja
Leszek Bohl, niepełnosprawny maratończyk i podróżnik, honorowy reporter zwinki i nasz przyjaciel opowiada o swojej samodzielnej zimowej wyprawie na Spitsbergen. »

2011-02-09
Rusz z nami na Workutę!
Trwają przygotowania do ekspedycji na północno-wschodni, zapolarny, najmniej znany i nieobecny na większości map skraj Europy. Zapraszamy. Trzeba mieć tylko auto i odwagę. Za paliwo płacimy. »

2011-01-20
Zwinka wraca do Workuty
Wyruszamy na skraj świata. Przed nami 10 tysięcy kilometrów, z czego połowę pokonamy po bezdrożach dalekiej, rosyjskiej północy. Najpierw dotrzemy do Workuty, a potem dalej, przez Ural, do Bajdaraty. »

2010-07-31
Arabka na pustyni śniegu i lodu
Pierwsza arabska kobieta na biegunie północnym
Elham Al-Qasimi została pierwszą w Arabką, która dotarła na biegun północny. Wyczyn mieszkanki Dubaju odbił się szerokim echem nie tylko w krajach arabskich. Mułłowie ją przeklęli. Inni dostrzegli boski plan. »

2010-12-12
Tripskate - w Polskę na łyżwach
W Szwecji to narodowa pasja - jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. W Polsce tripskate uprawia aktywnie 10 osób. Jest jednak szansa, że w tym sezonie "lody zostaną przełamane." »

2010-03-12
Bałtyk stawiał łajbę w pion
Po 3 godzinach walki z wysokimi falami i lodowatym wiatrem „w twarz" polski Wiking odpuścił. Podjęta 9 marca zimowa wyprawa kajakowa z Kołobrzegu na Bornholm zakończyła się niepowodzeniem. »

2010-03-03
Zbiornik Włocławski zapycha się lodem!
Akcja lodołamania na Wiśle
Lodołamacze, po ciężkiej walce, przebiły się do Płocka. Poziom wody wdzierającej się do miasta zaczął opadać. Jednak maszyny musiały się wycofać, by nie zostać osaczone przez napływający z góry rzeki lód. »

2010-02-19
Wisła groźna tam, gdzie nie płynie
Czy grozi nam powódź zatorowa na Wiśle?
Ta zima może skończyć się dramatycznie - powodzią, jakiej nie doświadczyliśmy od lat. Wystarczy kilka cieplejszych dni, a zmrożona powyżej Płocka Wisła może ruszyć. Wprost na potężny zator lodowy w Popłacinie. »

2010-02-28
Tam, gdzie się woda piekli
Sobotni poranek, ostatni dzień stycznia. Przy starym młynie we wsi Chełsty zbiera się kolorowy tłumek. Czapy, szale, rękawice. Kamizelki asekuracyjne, wiosła, kajaki. Brrr, od samego patrzenia przechodzą dreszcze. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na