kajaki
forum
sklep

wisła

(28) w tej kategorii:

1-15 | 16-28 | nastepna

2017-04-12
Zapraszamy na KajMaK 2017
Dla uczczenia Roku Rzeki Wisły IV edycja KajMaKa odbędzie się pod kryptonimem Wiślana Kajakowa Masa Krytyczna. Przed nami 23 km majestatycznej, dzikiej i fascynującej rzeki. Zapraszamy! »

2016-05-09
KajMaK 2016 / Podziękowania
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna / KajMaK 2016 za nami, emocje powoli opadają, czas na podziękowania komandorskie... »

2016-04-07
KajMaK 2016
Promocja turystycznego potencjału Wisły i Drwęcy to podstawowa idea Toruńskiej Kajakowej Masy Krytycznej. Popularny KajMaK odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Zapraszamy! »

2012-09-22
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła nie wykorzystać takiej okazji. Przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe tajemnice. Spenetrowaliśmy kamienne rafy, postawiliśmy nogę na wraku kanonierki "Moniuszko"... »

2010-09-19
Akcja Baken, czyli bałagan na rzece
Fala powodziowa zmienia Wisłę. Bałagani! Zmienia układ płycizn, przebieg nurtu... Zrywa boje wyznaczające tor wodny. I chociaż wiślana żegluga kuleje, martwa nie jest. Ktoś musi sprzątać bałagan. »

2010-09-11
Przejdziem Wisłę?
Znowu woda idzie w górę. I znowu zaczynają w mediach jęczeć o "grozie powodzi".  A my się cieszymy! Wisła pokazuje swoje sztuczki. Jeszcze coś  konkretnego mamy w tym kraju! »

2012-04-04
Prijon taifun - kajak legenda
Rwąca, zawalona drzewami Gardęga, wąska Wilcza Struga, zimowa Wisła, wzburzone "kociewskie morze" - wszędzie taifun sobie świetnie radzi, choć to przecież... kajak górski »

2010-08-22
Wyspa Ptaków - na jedną noc
Cały dzień wiosłowania pod Lampą. Bezlitosną, obojętną na wszystko co nas, kajakarzy otacza... Wieczorem zatrzymaliśmy się na Ptasiej Wyspie - za Bobrownikami. Na jedną noc podczas zwykłego spływu Wisłą. »

2010-08-19
Pychówka z żaglem
Marcin Figurski na pokładzie pychówki po raz kolejny przemierza Wisłę. Tym razem z napędem hybrydowym: na żagiel ze złotym silnikiem. „Henia" z naszej jesiennej podróży nie jest już tą samą łódką... »

2010-08-02
Test kajaka point 65
Dla tych, którzy wolą spędzać czas na wodzie niż plaży - portal zwinka.pl poleca cykl tekstów-testów o kajakach. Na początek szwedzki point 65, typowy morszczak, dostosowany do pływania po nizinach. »

2010-07-01
Szlak bursztynowy - początek
Byliśmy w Karklė. Wszystko wskazuje, że to tam zaczynał się szlak bursztynowy. Oczywiście można iść dalej, na Łotwę i do Estonii. Ale po co? Skoro tu Bałtyk wyrzuca bursztynu najwięcej? »

2010-06-17
Mapa ukrytych skarbów
Skarbem może być biżuteria żon polskich oficerów, srebrna pułkowa zastawa stołowa, niemiecki transporter opancerzony, jakieś skrzynie zakopane w parowie. A wartością jest już samo szukanie. »

2010-06-12
Dać wybrzmieć emocjom
Psychologiczna pomoc powodzianom
Są zrozpaczeni, na ich oczach tonie dobytek całego życia. Nie mają nic. Tylko tyle ile udało się zabrać do torby. Dokumenty, pamiątki rodzinne, trochę ubrań. Tak naprawdę trudno podjąć decyzję, co zapakować. »

2010-06-03
Tama we Włocławku i przerwany wał
Zapora we Włocławku nie pęka. Nie o nią należy się bać. Przepuszczając 25 maja sześć Wiseł pokazała klasę. Za to w wały najwyższy czas przestać wierzyć. »

2010-05-24
Złotoria wygrala z powodzią
Złotoria powódź 2010 - relacja
Złotoria pod Toruniem. Mieszkańcy tej wsi, praktycznie bez pomocy zawodowych strażaków i wojska, odparli atak fali powodziowej, największej od 40 lat. »


1-15 | 16-28 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na