kajaki
forum
sklep

podróże

(48) w tej kategorii:

1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-48 | nastepna

2011-04-16
Camino tinto - dzień 18
Wolność dla Leon, owce w mieście, wieżowce bez okien, liście jak słonie - nic nie dociera do człowieka opętanego nivomanią. Chyba, że bracia Hiszpańczycy wydrą ryja do czwartej. »

2011-03-31
Nie jestem podróżnikiem
Jarosław Kret o książce \"Moje Indie\" i nie tylko...
Jarosław Kret: Świat nauczył mnie, że wszystko płynie własnym rytmem. Obok biednych są bogaci, obok pięknych brzydcy, obok chorych zdrowi, obok szarych kolorowi. Tak jest. I tak będzie. »

2011-01-21
Wschodni kraniec Europy
Bajdarata
Fantazję miał ten, kto określił ujście Bajdaraty skrajem Europy. Z jednej strony rozmarzająca latem Arktyka, z drugiej - bezludny Ural Polarny. Na północny-zachód Nowa Ziemia. Od południa... nadjedziemy. »

2010-11-07
Camino tinto - dzień 17
Przejść ponad trzydzieści kilometrów, by nauczyć się sztuki smażenia bez tłuszczu i pogadać o medytacji przy winie za cztery euro. Jakże sensownie spędzony dzień! »

2010-10-15
Camino tinto - dzień 16
Zamajaczył ten Koniec Świata, oj, zamajaczył. Nagle wszystko stało się możliwe. Z każdym krokiem sączył się do mego łba pomysł, by przyspieszyć zdecydowanie i przegonić własne plany. »

2010-10-04
Prezydent Kaczyński - myśl naprawdę złota
Pomnik oczadzenia pokatastrofowego w Skórczu
Skórcz - miasto na Pomorzu. Pięć, sześć ulic na krzyż. Ładnie na pagórkach położone, z kościółkiem na wzniesieniu. Niżej placyk pomnikowy. A na nim toto. »

2010-09-01
Lekarz dusz
Misja Ukraina: Dwa tygodnie w domku św. Marcina
Ojciec Misza przygarnia bezpańskie zwierzęta, zmarniałe roślinki, zagubione dzieciaki... i wolontariuszy, którzy czują, że czegoś im w życiu brakuje. Wszystkie te poranione stworzenia trafiają do Domku św. Marcina. I zostają uzdrowione. »

2012-04-04
Prijon taifun - kajak legenda
Rwąca, zawalona drzewami Gardęga, wąska Wilcza Struga, zimowa Wisła, wzburzone "kociewskie morze" - wszędzie taifun sobie świetnie radzi, choć to przecież... kajak górski »

2010-08-27
Surfowanie po światowych kanapach
Couchsurfing - pomysł na tanie podróżowanie
Dzięki internetowej społeczności dziś można docierać wszędzie, nie martwiąc się o nocleg czy transport. Nawet w Pakistanie. Wystarczy być „couchsurferem". »

2010-08-23
Jak Hanka poznała Rumcajsa
Jiczyn, po czesku Jičin. Tu rządzi Rumcajs!
Nastrojowe, stare miasto pełne bajek i magicznych zakątków. W Jiczynie włada niepodzielnie rozbójnik Rumcajs, który mieszkał tu zanim... stał się rozbójnikiem. »

2010-08-19
Pychówka z żaglem
Marcin Figurski na pokładzie pychówki po raz kolejny przemierza Wisłę. Tym razem z napędem hybrydowym: na żagiel ze złotym silnikiem. „Henia" z naszej jesiennej podróży nie jest już tą samą łódką... »

2010-08-18
Czym troskały się Baba i Panna?
Zamek Troski - garść historii i szczypta literackiej fikcji
„Z porosłego rzadkim lasem wzgórza sterczała dziwaczna, dwuroga skała, jak czarcia głowa, jak uszy utajonego wilczura (...) - Troski... - zajęczał ktoś. - Zamek Troski... Boże miej nas w opiece..." »

2010-08-06
Camino tinto - dzień 15
Długie, mozolne, zamuszone, dojście do miasta pełnego przyjaciół i ciepłych energi - tak to dziś wspominam. Carrion to druga miejscowość, po świętym Villamayor de Monjardin, w której czuję moc.  »

2010-07-31
Arabka na pustyni śniegu i lodu
Pierwsza arabska kobieta na biegunie północnym
Elham Al-Qasimi została pierwszą w Arabką, która dotarła na biegun północny. Wyczyn mieszkanki Dubaju odbił się szerokim echem nie tylko w krajach arabskich. Mułłowie ją przeklęli. Inni dostrzegli boski plan. »

2010-07-27
Woda w zbroi się gotuje
Rycerstwo lubi się bić. Ale musi mieć dobre warunki. Tymczasem słońce przypomniało, że wtedy - 15 lipca 1410 roku - to ono odegrało zasadniczą rolę. I tak było 600 lat później. »


1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-48 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na