kajaki
forum
sklep

wywiady

(14) w tej kategorii:

2011-03-31
Nie jestem podróżnikiem
Jarosław Kret o książce \"Moje Indie\" i nie tylko...
Jarosław Kret: Świat nauczył mnie, że wszystko płynie własnym rytmem. Obok biednych są bogaci, obok pięknych brzydcy, obok chorych zdrowi, obok szarych kolorowi. Tak jest. I tak będzie. »

2011-02-27
Zanim pamięć pożre tundra
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu realizowanego przez zwinka.pl o losach łagierników z Workuty. Za kamerą zasiadł wybitny operator młodego pokolenia, Paweł Dyllus. »

2010-11-01
Wszyscy święci świata
1 listopada, dla Polaków dzień szczególny. O obrzędach pogrzebowych w różnych częściach świata opowiada dr. Zdzisław Preisner, geograf, podróżnik i wydawca. »

2010-08-09
Baza pod Mount Everest
Ocieplenie klimatu czuć w Himalajach na sobie. Wiosna nie jest już tak zdradliwie chłodna jak kilkanaście lat temu. Himalaje się zmieniają, lodowce cofają się - zostawiając miejsce dla ludzi. »

2010-06-26
Wielka wyprawa rowerowa
Piotr Milaniak wyrusza właśnie w rowerową podróż dookoła świata. Przygotowywał się do niej podróżując przez Kirgizję, Indie, Pakistan, Tybet, Chile i Boliwię. Nie spieszył się. Na rowerze trzeba mieć oddech... »

2010-06-12
Dać wybrzmieć emocjom
Psychologiczna pomoc powodzianom
Są zrozpaczeni, na ich oczach tonie dobytek całego życia. Nie mają nic. Tylko tyle ile udało się zabrać do torby. Dokumenty, pamiątki rodzinne, trochę ubrań. Tak naprawdę trudno podjąć decyzję, co zapakować. »

2010-05-25
Małpa nie pokrzyżowała mi planów
Druga część wywiadu z pisarką i podróżniczką Marzeną Filipczak
Malezja to takie azjatyckie Niemcy. Wszystko zrobione jak pod sznurek. Tylko autobusy się spóźniają - nawet dwa dni. Za to gdy samotną kobietę pogryzie małpa... No właśnie. Co wtedy? »

2010-05-21
Jeździ sobie
Pierwsza część wywiadu z pisarką i podróżniczką Marzeną Filipczak
W Afryce napadli ją Murzyni. W Azji - małpa. Była dobrze przygotowana, chociaż podróżowała samotnie. Wróciła do Polski po pół roku i napisała książkę „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla kobiet". »

2010-04-13
Byle nie Jamajka
zawód nawigator
Który chłopiec zaczytując się w „Kapitanie Blood" Sabatiniego nie marzył o podboju mórz i oceanów? Rozmawiamy z Michałem Sadowskim, młodym nawigatorem, który zrealizował dziecięce marzenia. »

2010-04-11
Australia malowana dźwiękiem
Robią wielką sztukę z niczego, dlatego zna ich cały świat. Wystawiają się nawet w garażach, w których tętnią dźwięki gitar, komputerów, samplerów - by zrobić pokaz animacji oraz video art. »

2010-03-16
Plecionkarze wymierają
Wyroby z wikliny
Po dziewczynę Kujawiacy wyprawiali się przez Wisłę. Dobrzynianie robili to samo. Pływali na zabawy, czasem żeby coś ukraść albo sprzedać. Zazwyczaj wyrób z wikliny... »

2010-03-06
Tak się czyta w Rosji
Janusz L. Wiśniewski: Rosjanki są zadbane, zmysłowe. A faceci u ich boku - wyjątkowo nierasowi.
Widziałem kobietę, która w toalecie zbierała kopiejki, a jak nie miała co robić, to czytała. Dostojewskiego! Nawet żebracy na ulicy siedzą i czytają. Tam się pięknie czyta - Janusz L. Wiśniewski opowiada o Rosji. »

2010-03-03
Role rozjechane Rudym
Janusz Gajos skończył 70 lat - wywiad
Po wielkiej popularności jaką zdobył  dzięki roli Janka Kosa w Pancernych przyszła wielka cisza. Sam żartuje, że inne role rozjechał mu Rudy. Ale kiedy już udało mu się wrócić na scenę i do filmu, został tam na zawsze. »

2010-03-01
Menelski poemat
Niektórzy mówią, że już go za dużo, inni podziwiają każde jego kolejne wcielenie. Rozmawiamy z Borysem Szycem - najlepszym aktorem 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. »zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na