kajaki
forum
sklep

workuta

(19) w tej kategorii:

1-15 | 16-19 | nastepna

2011-03-25
Zanim skończył się asfalt
Z Polski do Moskwy samochodem - to spacerek dla odpornych kierowców. Wystarczy minąć z prawej Białoruś i... stanąć na pół doby przed rosyjską granicą. A potem - po nierównych drogach, na wschód. »

2011-03-06
Azymut Workuta
Zimowa wyprawa do Workuty
Po miesiącach gorączkowych przygotowań, 10 marca, rusza ekspedycja Toruń-Workuta-Bajdarata 2011 - pierwsza w historii próba dotarcia samochodami z tej części Europy do jej wschodniego, zapomnianego krańca. »

2011-02-27
Zanim pamięć pożre tundra
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu realizowanego przez zwinka.pl o losach łagierników z Workuty. Za kamerą zasiadł wybitny operator młodego pokolenia, Paweł Dyllus. »

2011-02-09
Rusz z nami na Workutę!
Trwają przygotowania do ekspedycji na północno-wschodni, zapolarny, najmniej znany i nieobecny na większości map skraj Europy. Zapraszamy. Trzeba mieć tylko auto i odwagę. Za paliwo płacimy. »

2011-01-20
Zwinka wraca do Workuty
Wyruszamy na skraj świata. Przed nami 10 tysięcy kilometrów, z czego połowę pokonamy po bezdrożach dalekiej, rosyjskiej północy. Najpierw dotrzemy do Workuty, a potem dalej, przez Ural, do Bajdaraty. »

2010-05-31
Nikt nie szuka Usy na mapie
Republika Komi
O tej rzece prawie nikt nie słyszał. Dlatego, że nie ma przy jej brzegu ani jednego pola namiotowego? Nie. Jej brzegi to jedno wielkie pole namiotowe. Ale kto chciałby się rozbić nad Usą? »

2010-04-05
Maszyna na tundrę
Czym poruszać się w tundrze
Gdy puszczają mrozy, tundra przemienia się w falującą pod stopami gąbkę. Zapada się w nią każdy ciężki pojazd. Rosjanie z dalekiej Północy sami więc składają maszyny zdolne poruszać się poza drogami »

2010-03-01
Workuta i jej puste pasiołki
Wymarłe dzielnice, zerwane drogi, dziurawy most i kilkadziesiąt opuszczonych kopalń. A za miastem cmentarze, choć grobów tam nie przybywa. »

2010-02-22
Łagry Workuty
Polacy w łagrach Workuty
Zanim w 1953 roku wybuchł pierwszy strajk w północnym obwodzie GUŁagu, w mogiłach workuckiej tundry pochowano Polaków być może więcej, niż w Katyniu. Każdy trup był nagi. »

2010-03-12
Nieńcy - lud Samojedów
Mieszkają w kraju zimy i od wieków zamarzniętej ziemi. Do miast zachodzą tylko wtedy, gdy chcą coś sprzedać. Kupują bardzo rzadko. »

2010-02-26
Workuta HD
Workuta życie codzienne
W Workucie nie ma kablówki, sygnału HD raczej też nie, serwisu więc nikt nie wzywa. Jest za to dobra, rosyjska telewizja. Jakieś  pięć programów.  »

2009-09-25
Workuta wita nas
Jak pięknie. Jakie solidne samochody. I parowozik, który w 1944 roku zaciągnął pierwszy kolejowy transport węgla do Leningradu. Tym wita Workuta. I jeszcze tymi bloczkami w tle. »

2009-09-23
Mężczyźni pracujący... są szczęśliwi
Gdzie sikać w pociągu do Workuty?
Radość handlowania. Istota kapitalizmu. Ci panowie zaledwie kilka razy w ciągu dnia mają kontakt z potencjalnymi klientami. Gdy przyjeżdża pociąg. I co? I jak się zachowują? Się nie przejmują. »

2009-09-22
Krzywy sklepik, dobry sklepik
Teraz jesteśmy wolni, możemy wyjść. Chociaż na pięć minut, przecież nikogo pociąg nie zostawi, bo każda wagonowa swoje owieczki zna. I w czas zagoni do właściwego kupe. »

2009-09-20
Sześć dych na godzinę
Podróż do Workuty
Pierwsza doba nie jest taka zła. Się pije, pije się. Puk puk, puk puk. Lepiej wódkę, bo po piwie chce się sikać, zwłaszcza w „zonie sanitarnej". »


1-15 | 16-19 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na