kajaki
forum
sklep

ekstremum

(18) w tej kategorii:

1-15 | 16-18 | nastepna

2013-12-04
Maraton Komandosa przekracza granicę biegu
Debiutant na starcie tego biegu ma o czym myśleć. Czy przebiegł już wcześniej jakiś maraton, czy też są to jego pierwsze 42 kilometry, z podobną obawą zerka na swe ciężkie wojskowe buty i poprawia 10-kilogramowy plecak. »

2011-03-06
Azymut Workuta
Zimowa wyprawa do Workuty
Po miesiącach gorączkowych przygotowań, 10 marca, rusza ekspedycja Toruń-Workuta-Bajdarata 2011 - pierwsza w historii próba dotarcia samochodami z tej części Europy do jej wschodniego, zapomnianego krańca. »

2011-01-21
Wschodni kraniec Europy
Bajdarata
Fantazję miał ten, kto określił ujście Bajdaraty skrajem Europy. Z jednej strony rozmarzająca latem Arktyka, z drugiej - bezludny Ural Polarny. Na północny-zachód Nowa Ziemia. Od południa... nadjedziemy. »

2011-01-10
Bear Grylls? Nie, Les Stroud
Nie trzeba być nomadem, żeby wyczuć, który z nich ściemnia. Bożyszcze czy jego kamerzysta? Wcieleniem jednego i drugiego jest Les Stroud, reżyser i muzyk. Facet, za którym nikt niczego nie nosi. »

2011-01-20
Zwinka wraca do Workuty
Wyruszamy na skraj świata. Przed nami 10 tysięcy kilometrów, z czego połowę pokonamy po bezdrożach dalekiej, rosyjskiej północy. Najpierw dotrzemy do Workuty, a potem dalej, przez Ural, do Bajdaraty. »

2010-08-10
Śmierć w saunie
Narody zimę dobrze znające powiadają: sauna to zbawienie, bo nie ma to jak w środku zimy wyskoczyć z sauny wprost na śnieg. Gorzej, gdy z sauną się przesadzi - jak to zrobił Rosjanin Władimir Ladyzhensky. »

2010-08-09
Baza pod Mount Everest
Ocieplenie klimatu czuć w Himalajach na sobie. Wiosna nie jest już tak zdradliwie chłodna jak kilkanaście lat temu. Himalaje się zmieniają, lodowce cofają się - zostawiając miejsce dla ludzi. »

2010-08-04
Ogień dają odchody jaka
Trekking w Himalajach - relacja z wyprawy
Dwieście kilometrów pieszo przez Himalaje - taka wyprawa zawsze przyniesie mnóstwo niespodzianek. Trekking w Himalajach wymaga przygotowania i umiejętności. Jak pokonać taką odegłość? Pieszo... »

2010-07-31
Arabka na pustyni śniegu i lodu
Pierwsza arabska kobieta na biegunie północnym
Elham Al-Qasimi została pierwszą w Arabką, która dotarła na biegun północny. Wyczyn mieszkanki Dubaju odbił się szerokim echem nie tylko w krajach arabskich. Mułłowie ją przeklęli. Inni dostrzegli boski plan. »

2010-07-30
Trzech Jezusów z Geref w Portugalii
Bieganie po wodzie. Liquid Mountaineering
„Kaczka" puszczona na wodę nie tonie. A powinna iść na dno jak kamień w wodę... Większość fizyków zapewne wyjaśniłaby to wzorem. Tak jak to, że człowiek też może po wodzie biegać. I to szybko. »

2010-07-22
Kiedy wybuchnie superwulkan?
Gdy wybuchnie superwulkan Yellowstone, część ludzkości wyginie z powodu mrozów, głodu i opadów kwaśnych deszczów. Naukowcy alarmują: superwulkan Yellowstone wciąż drży. Ile mamy czasu? »

2010-07-10
Pampeluna, czyli wino, kobiety i byki
San Fermin w Pampelunie i Toruniu - gonitwa byków i zabawa do rana
Corrida i gonitwa byków, białe ubrania i czerwone chustki. Oto Pampeluna, w której zachodni turyści płacą 300 euro za dwie minuty obserwacji pogoni za bykami. »

2010-05-16
Mafia na wystawie
Drastyczne zdjęcia zwłok, aranżacje z mumiami, zapach spalenizny - ta wystawa wywołuje szok, złe samopoczucie a nawet omdlenia. W Salemi na Sycylii w Muzeum Mafii pokazano wstrząsającą wystawę. »

2010-04-14
Marian Rose - szybszy niż wiatr
W czarnym sporcie Marian Rose osiągnął szczyt. I odszedł. Zginął w wypadku podczas meczu w Rzeszowie. Dziś o jego życiu na torze i poza nim powstaje film - w 40 rocznicę śmierci mistrza świata na żużlu. »

2010-05-31
Zapasy średniowieczne
Bez miecza rycerz umiał zabić tak szybko, jak mieczem. Skręcić kark, wyłupić oczy, złamać rękę w łokciu, nogę w kolanie... Uczył się tego w szkole zapasów - ringschule. Prawie takiej, jak ta z dzisiejszego Wrocławia. »


1-15 | 16-18 | nastepna


zobacz też:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na