kajaki
forum
sklep

Zapraszamy na KajMaK 2017

Dla uczczenia Roku Rzeki Wisły IV edycja KajMaKa odbędzie się pod kryptonimem Wiślana Kajakowa Masa Krytyczna. Przed nami 23 km majestatycznej, dzikiej i fascynującej rzeki. Zapraszamy!

Zapraszamy na KajMaK 2017

KajMaK 2017

 • DATA: 13 maja 2017 r. (sobota)
 • GODZINA: 10.00 (odprawa); 11.00 (wodowanie)
 • START: Osiek Łęg (Taras Widokowy im. Michała Kokota)
 • META: Toruń (Przystań AZS na Bulwarze Filadelfijskim)
 • DYSTANS: 23 km
 • CZAS SPŁYWU: ok 3 godz.
 • ZAPISY: do 5 maja 2017 r.
 • DOJAZD NA START: we własnym zakresie lub autokarem (autokary podstawione zostaną na parking przy Przystani AZS w dniu imprezy o godzinie 9.00)
 • ORGANIZATORZY: Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu, Turystyczny Klub Kajakowy „Stara Paka” przy Oddziale PTTK „Skarpa” w Toruniu, Toruńska Grupa Kajakowa "Zwinka"
 • WSPÓŁPRACA: Aqua Natura Park, Dryfujemy.pl, Wypożyczalnia Kajaków KORSARZ
 • PATRONAT HONOROWY: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
 • DODATKOWE INFORMACJE:+48 609 977 020 (Adam Luks)

Impreza otrzymała wsparcie finansowe z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Torunia w ramach wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie:

http://kajaki.zwinka.pl/splywy/tkmk

data publikacji: 2017-04-12

Kajakowa Masa Krytyczna (KajMaK) to masowy spływ kajakowy toruńskim odcinkiem Drwęcy i Wisły. To także jedno ze stworzonych i współorganizowanych przez Grupę Kajakową ZWINKA, Lokalną Organizację Turystyczną w Toruniu oraz Turystyczny Klub Kajakowy STARA PAKA przedsięwzięć, mających na celu: integrację środowiska wodniackiego, propagowanie bezpiecznego uprawiania kajakarstwa oraz promowanie aktywnej rekreacji na łonie natury.

Niezmiennie ważnym celem KajMaKa jest walka z wiślanymi stereotypami, jakoby Wisła byłą rzeką nudną, brudną i ekstremalnie niebezpieczną. Stanowczo nie zgadzamy się z takimi poglądami i przy każdej okazji wskazujemy na olbrzymi potencjał turystyczny Królowej Polskich Rzek. Ambicją organizatorów imprezy jest, aby KajMaK stał się swego rodzaju świętem Drwęcy i Wisły oraz okazją do sympatycznego spotkania na wodzie ludzi, którym los obu tych rzek nie jest obojętny.

Elementem rozpoznawczym KajMaKa są kajakowe galiony. Galion to charakterystyczna ozdoba dziobowa stosowana w wielkich żaglowcach. W podobny sposób przyozdabiamy kajaki płynące w Masie, z tym że ciężkie drewniane rzeźby zastępujemy dmuchanymi zabawkami i kolorowymi ozdobami, przygotowywanymi, z dużą dozą kreatywności, przez KajMaKarzy. W ten sposób nadajemy naszej imprezie dodatkowego kolorytu i podkreślamy, że chociaż płyniemy z całkiem poważnym przesłaniem, charakter imprezy jest jak najbardziej radosny i pozytywny. Autorzy szczególnie pomysłowych galionów otrzymują nagrody.

KajMaK jest także okazją do zamanifestowania, jak liczne, pozytywne i dobrze zorganizowane jest w Toruniu grono miłośników szeroko rozumianych sportów wodnych oraz zwrócenia uwagi władz na potrzeby środowiska wodniackiego. Pierwsza Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna odbyła się w maju 2014 roku. Wzięło w niej udział blisko 100 kajakarzy, którzy wypłynęli na Wisłę z apelem do władz Torunia o uczynienie miasta bardziej przyjaznym wodniakom, czego przejawem miało być stworzenie przyzwoitych warunków lądowania i biwakowania w toruńskiej dzielnicy Kaszczorek – miejscu będącym logicznym punktem kończenia spływów Drwęcą, jak i rozpoczynania spływów toruńskim odcinkiem Wisły. Apel poskutkował! W Kaszczorku powstały dwa punkty postojowe dla kajakarzy z pływającym pomostem, wiatami, miejscem na namioty i ogniska. Z miejsc tych korzystają chętnie nie tylko wodniacy, ale również rowerzyści i spacerowicze. Tym sposobem KajMaK coraz bardziej rozszerza swój krąg pozytywnego oddziaływania.

W Masie siła! Z tą radosną refleksją zapraszamy na kolejną edycję KajMaKa i zapewniamy, że czwarty KajMaK będzie wyjątkowy. Dla Uczczenia trwającego Roku Rzeki Wisły, trasa tegorocznego spływu mieć będzie inny przebieg niż w latach poprzednich. Kajakarze pokonają piękny, 23-kilometrowy odcinek Wisły: z Osieka do Torunia. Start wyznaczono przy Tarasie Widokowym im. Michała Kokota w Osieku, metę zaś tradycyjnie na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim, przy zmodernizowanej Przystani AZS. Oba miejsca są bezpośrednim dowodem na to, jak poprawia się nadwiślańska infrastruktura, przybywa miejsc przyjaznych sportowcom, wodniakom, turystom, miłośnikom Wisły. Impreza zakończy się jak zwykle wspólnym wodniackim ogniskiem.

kategorie: wisła akcje

fotofotofoto
Polub zwinkę:
komentuj zostaw komentarz:
podpis: *
turing < przepisz tekst z obrazka po lewej
aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
 
zobacz też:
podobne artykuły:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Prijon taifun - kajak legenda
Test najstarszego kajaka polietylenowego świata
Trzy dni gniewu Wisły
Humory Królowej poczuliśmy na własnej skórze...
Górski nurt na opłotkach Torunia
Wilcza Struga - dzika siostra toruńskiej Bachy. Relacja ze spływu.
Światowy Dzień Toalet
Kampania sanitarna PAH
Akcja Baken, czyli bałagan na rzece
Zwinka podejrzała, jak porządkuje się tor wodny na Wiśle.
Przejdziem Wisłę?
Za co zwinka kocha Królową Wisłę?
Wyspa Ptaków - na jedną noc
Dla ekologów wyspa ptaków koło Bobrownik to skarb natury.
Pychówka z żaglem
Marcin Figurski, mąż aktorki Agaty Kuleszy, pływa pychówką z żaglem po Wiśle
Test kajaka point 65
Portal zwinka.pl testuje kajak point 65 - szwedzki "morszczak" dobry też na niziny
Szlak bursztynowy - początek
Doceńmy bursztyn, coś naprawdę w nim jest
Mapa ukrytych skarbów
Zagadki są wszędzie, warto zostać poszukiwaczem
Dać wybrzmieć emocjom
Psychologiczna pomoc powodzianom
Jak powinna wyglądać pomoc psychologiczna powodzianom?
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na