kajaki
forum
sklep

KajMaK 2016

Promocja turystycznego potencjału Wisły i Drwęcy to podstawowa idea Toruńskiej Kajakowej Masy Krytycznej. Popularny KajMaK odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Zapraszamy!

KajMaK 2016
Fot. KajMaK 2015

KajMaK 2016

RZEKI: Drwęca + Wisła

TERMIN: 7 maja 2016 r (sobota)

GODZINA: 10.00 (odprawa); 11.00 (wodowanie)

START: Lubicz Dolny (tzw. Wilcza Polana, ul. Antoniewo)

META: Toruń (Przystań na Bulwarze Filadelfijskim)

DYSTANS: 15 km (9 km Drwęcą + 6 km Wisłą)

CZAS SPŁYWU: ok 3 godziny

ZAPISY: za pomocą formularza elektronicznego (do 3 maja 2016 r.)

DOJAZD NA START: we własnym zakresie

Możliwy dojazd autobusem MZK (linia nr 35: Pl. św. Katarzyny - Krobia; przystanek docelowy: Lubicz - Urząd Gminy, skąd na miejsce zbiórki jest ok 10 minut spacerem).

WPISOWE:

20 pln / osoby płynące własnym kajakiem (koszt ubezpieczenia NNW + asekuracja + składka na poczęstunek na mecie spływu)

40 pln / osoby chcące wypożyczyć kajaki (w cenie miejsce w dwuosobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna, ubezpieczenie NNW, asekuracja, poczęstunek na mecie spływu)

ORGANIZATORZY: Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu, Turystyczny Klub Kajakowy „Stara Paka” przy Oddziale PTTK „Skarpa” w Toruniu, Toruńska Grupa Kajakowa ZWINKA

* * *

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:

http://kajaki.zwinka.pl/splywy/tkmk

data publikacji: 2016-04-07

Podobnie jak w latach ubiegłych, KajMaK 2016 będzie elementem toruńskiej Inauguracji Sezonu Turystycznego. Niezmienne pozostają także podstawowe założenia imprezy - KajMaK ma przyczynić się do integracji środowisk wodniackich, propagować bezpieczne uprawianie kajakarstwa, jako wspaniałej formy turystyki, promować aktywną rekreację na łonie natury oraz obalać utarte wiślane stereotypy, jakoby Wisła była rzeką nudną, brudną i ekstremalnie niebezpieczną.

- Chcemy kolejny raz zamanifestować nasz sprzeciw wobec takiego poglądu i wskazać na ogromny potencjał Wisły, jako atrakcji turystycznej, która, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zdrowego rozsądku, może dostarczyć turystom wielu miłych wrażeń – przekonuje Adam Luks, szef toruńskiej agencji kajakowej Zwinka i koordynator KajMaKa.

Charakterystycznym atrybutem toruńskiego KajMaKa są kajakowe galiony. Zasadniczo, galion to ozdoba dziobowa stosowana na wielkich żaglowcach. Kajakarze biorący udział w Masie w roli galionów wykorzystują zabawki.

- W ten sposób nadajemy naszej imprezie dodatkowy koloryt i podkreślamy, że chociaż płyniemy z całkiem poważnym przesłaniem, charakter imprezy jest jak najbardziej radosny i pozytywny – zapewniają organizatorzy imprezy. - Autorzy najbardziej pomysłowych galionów zostaną nagrodzeni.

Trasa tegorocznego spływu pokrywa się z tą ubiegłoroczną. Wodowanie odbędzie się w Lubiczu Dolnym. Po pokonaniu 9 kilometrów Drwęcą, kajakarze wypłyną na przestwór Królowej Polskich Rzek. Do przepłynięcia pozostanie im od tego miejsca jeszcze 6 kilometrów – całość w granicach administracyjnych Torunia. Przed mostem Piłsudskiego sformują wielką kajakarską „tratwę” i zapozują do pamiątkowych zdjęć. 15-kilometrowy spływ toruńskim odcinkiem Drwęcy i Wisły zakończy się na Bulwarze Filadelfijskim (przystań AZS).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwsza Masa, w której wzięło udział blisko stu kajakarzy, była swoistym apelem do władz Torunia o otwarcie się na potrzeby wodniaków. Organizatorom i Uczestnikom imprezy chodziło przede wszystkim o stworzenie przyzwoitych warunków lądowania i wodowania w Kaszczorku nad Drwęcą. Forsowany przez Zwinkę przez szereg lat postulat stworzenia w tym miejscu przystani kajakowej znalazł w końcu poparcie. Dzięki zaangażowaniu radnego PO Bartłomieja Jóźwiaka oraz przedstawicieli Czasu Mieszkańców projekt został zrealizowany i dziś kajakarze mają do dyspozycji aż dwa punkty postojowe w Kaszczorku. Jest pływający pomost, drewniane wiaty, ławy, śmietniki, miejsce na namioty i ognisko.

- III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna jest zatem okazją do świętowania tego konkretnego sukcesu – podkreśla Adam Luks.

Kajakarze nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. W tym roku po raz kolejny zaapelują do władz Gminy Lubicz o stworzenie dogodnego i bezpiecznego zejścia do Drwęcy przy Wilczej Polanie, czyli w miejscu, skąd wystartuje tegoroczna Masa.

Do udziału w KajMaKu organizatorzy zapraszają osoby posiadające doświadczenie w turystyce kajakowej, którym leży na sercu przyszłość Drwęcy i Wisły. Można płynąć swoim sprzętem lub wypożyczyć kajak. Po zakończeniu spływu odbędzie się wspólne kajakarskie ognisko i poczęstunek.

kategorie: wisła rzeki kajaki Drwęca akcje

fotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto
Polub zwinkę:
komentuj zostaw komentarz:
podpis: *
turing < przepisz tekst z obrazka po lewej
aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
 
zobacz też:
podobne artykuły:
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
Zwałkoholizm - studium nałogu
kajakarstwo zwałkowe
Nizinna alternatywa dla kajakarstwa górskiego...
Struga Łysomicka - kajakowy raj okresowy
Zwinka penetruje dopływy Wisły
Prijon taifun - kajak legenda
Test najstarszego kajaka polietylenowego świata
Trzy dni gniewu Wisły
Humory Królowej poczuliśmy na własnej skórze...
Górski nurt na opłotkach Torunia
Wilcza Struga - dzika siostra toruńskiej Bachy. Relacja ze spływu.
Lubianka - zwinka bada dopływy Drwęcy
Ile dopływów ma rzeka Drwęca? Dokładnie 47. Dziś przedstawiamy Lubiankę!
Gardęga rulez!
Jardęga, Gardeja, Gardęga - trzy imiona królowej zwałkoholików!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na