kajaki
forum
sklep

I Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna

Agencja Kajakowa ZWINKA, Turystyczny Klub Kajakowy „STARA PAKA i Lokalna Organizacja Turystyczna zapraszają na I Toruńską Kajakową Masę Krytyczną.

I Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna

TKMK wystartuje 10 maja 2014 r. przy Parku Etnograficznym w Kaszczorku o godz. 10.00 i dopłynie do przystani AZS na Bulwarze Filadelfijskim.

Czas spływu: ok. 1,5 godz. (300 metrów Drwęcą + 6 km Wisłą)

Koszt uczestnictwa w TKMK:

  • 5 pln / osoby posiadające własny sprzęt (koszt ubezpieczenia NW) lub oświadczenie o posiadaniu stosownego ubezpieczenia.

  • 20 pln / osoby pragnące wypożyczyć kajaki (w cenie miejsce w dwuosobowym kajaku, wiosło, kamizelka asekuracyjna, ubezpieczenie NW)

Obowiązują zapisy (do 8 maja 2014 roku). Liczba miejsc ograniczona.

Zapisać się na TKMK można wysyłając mail zgłoszeniowy na adres: kajaki@zwinka.pl

  • w temacie maila prosimy wpisać: TKMK

  • w treści maila prosimy podać: imię, nazwisko, adres, nr PESEL i kontaktowy nr telefonu oraz dołączyć potwierdzenie przelewu właściwej kwoty na konto:

    PKO BP 14 1020 5011 0000 9202 0026 6213

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem:

+48 609 977 020 (Adam Luks)

Zgłoszenie uczestnictwa w imprezie oznacza akceptację

REGULAMINU TKMK

data publikacji: 2014-05-06

autor:
zwinka.pl

Impreza będzie częścią toruńskiego Otwarcia Sezonu Turystycznego 2014. Ma przyczynić się do integracji środowisk wodniackich, propagować bezpieczne uprawianie kajakarstwa, jako wspaniałej formy turystyki, promować aktywną rekreację na łonie natury oraz walkę z utartymi wiślanymi stereotypami, w tym głównie z poglądem, że Wisła jest rzeką nudną, brudną i ekstremalnie niebezpieczną.

- Chcemy zamanifestować nasz sprzeciw wobec takiego poglądu i wskazać na ogromny potencjał Wisły, jako atrakcji turystycznej, która – przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zdrowego rozsądku – może dostarczyć turystom wielu miłych wrażeń i przeżyć - podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Jednocześnie kajakarze będą apelować do władz Torunia i województwa o stworzenie im przyzwoitych warunków lądowania i wodowania w Kaszczorku nad Drwęcą (przy Parku Etnograficznym). Miejsce to, będące logicznym punktem dla kończenia spływów Drwęcą i rozpoczynania spływów toruńskim odcinkiem Wisły, jest obecnie w opłakanym stanie. Lądowanie i wodowanie tu wiąże się z koniecznością brodzenia w błocie, a lepszych miejsc w najbliższej okolicy niestety brakuje. Jesteśmy przekonani, że przy odrobinie dobrej woli ze strony decydentów, jak i dzięki niewielkim nakładom finansowym, sytuację tę można poprawić diametralnie.

Do udziału w TKMK zapraszamy osoby posiadające minimum podstawowe doświadczenie w turystyce kajakowej, którym leży na sercu przyszłość Drwęcy i Wisły. Za asekurację TKMK odpowiedzialni będą ratownicy z toruńskiego WOPR.

Polub zwinkę:
komentuj zostaw komentarz:
podpis: *
turing < przepisz tekst z obrazka po lewej
aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
 
zobacz też:
podobne artykuły:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na