kajaki
forum
sklep

Regaty o Puchar Marszałka

Regaty o Puchar Marszałka

Impreza jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

data publikacji: 2012-05-31

W sezonie żeglarskim 2012 na Jeziorze Chełmżyńskim rozpocznie się cykl Regat o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem jest Szkoła Żeglarstwa.pl z Torunia oraz Przystań Tumska z Chełmży.

Cykl regatowy będzie składał się z 8 weekendów w czasie których załogi będą rywalizowały w biegach na wyznaczonej trasie.Trasa regat zostanie tak przygotowana aby widzowie mogli z brzegu obserwować przebieg wyścigu. Będą to krótkie biegi (1 bieg około 30-40 minut).

Bardzo widowiskową częścią będzie walka jachtów przed startem. W żeglarstwie nie można wyznaczyć jednoznacznej linii startowej tak jak np. w kolarstwie, biegach. Na wodzie jest wyznaczona linia, za pomocą 2 boi której jachty nie mogą przekroczyć. Przez określony czas 5 minut pływają w taki sposób aby, złapać przeciwnika na złamaniu przepisów (kara wykonanie przez jacht obrotu o 360 st) oraz zająć pozycję która po sygnale startu umożliwi jak najszybsze pokonanie trasy.

Trasa regat będzie wyznaczona po tzw. Śledziu, czyli jachty płyną pod wiatr, mijają boję i płyną z wiatrem do następnej boi i znowu obierają kurs pod wiatr.

Zwycięża jacht który jako pierwszy przekroczy linię mety. Dla wyrównania szans, załogi po każdym biegu zamieniają się jachtami. Jest też krótka przerwa na przygotowanie jachtu np. pochylenie masztu, ustawienie głębokości żagla, omówienie taktyki.

Załogi po wyścigach zdobywają punkty tak jak w lidze piłkarskiej lub żużlowej.

Podczas ostatniego weekendu (15-16 września 2012) rozegramy wyścigi finałowe, które zadecydują o zajętych miejscach. A potem nagrody, sława, wizyty w zakładach pracy, wywiady... :)

Więcej informacji na stronach:

  • szkolazeglarstwa.pl
  • facebook.com/ligaregatowa
Polub zwinkę:
komentuj zostaw komentarz:
podpis: *
turing < przepisz tekst z obrazka po lewej
aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
 
zobacz też:
podobne artykuły:
KajMaK 2016
III Toruńska Kajakowa Masa Krytyczna
Pogadać z Aurorą
Niepełnosprawny i jego wózek za kręgiem arktycznym "zapolują" na zorzę...
Sezon zainaugurowany!
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Toruniu
Struga Łysomicka - kajakiem przez Las Piwnicki
Zwinka korzysta z roztopowej wody - zimowy spływ Strugą Piwnicką
Mieni się jesień na Mieni
Pierwszy spływ zwałkowy w życiu... (rzeka Mień)
Sezon na wiślane wraki
Zwinka nie mogła tego przegapić - przy tak niskiej wodzie Wisła odsłania swe sekrety
Regaty o Puchar Marszałka
Od czerwca do października...
Imprezy integracyjne na wodzie
Czasem trzeba odpłynąć.. By odzyskać motywację!
Dla każdego coś mokrego
RELAKS, PRZYGODA, ADRENALINA - agencja kajakowa ZWINKA zaprasza na spływy!
 
© zwinka.pl 2020, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na