kajaki
forum
sklep

Survival dla sercowców

Fundacja Marka Kamińskiego po raz kolejny udowadnia, że przełamywanie barier przyjść może łatwiej, niż sądzą dotknięci chorobą lub nieszczęściem. Survivalowy obóz dla chorych na serce? Dlaczego nie?

Obóz \
Zdjęcia: Fundacja Marka Kamińskiego
data publikacji: 2010-08-21

autor:
zwinka.pl

Obóz "Nadzieja dla serc" Fundacji Marka Kamińskiego dla dzieci z wadami serca

Osoby z wrodzonymi bądź nabytymi wadami serca nie zawsze wiedzą na jakiego rodzaju aktywność mogą sobie pozwolić nie ryzykując pogorszenia stanu zdrowia lub nawet życia... Często z tego powodu tracą bliższy kontakt z otoczeniem.

- Jest to bardzo duży problem społeczny - twierdzi Beata Szadziul, koordynator warsztatów Nadzieja dla Serc, organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego i firmę Adamed. - Ludzie chorzy na serce mogą żyć pełnią życia. Największą barierą dla wykonywania przez nich jakiejkolwiek aktywności jest brak wiedzy na temat tego, co i jak mogą robić.

W naszm społeczeństwie krąży opinia, że młody człowiek z chorym sercem w żadnym wypadku nie powinien podejmować nawet najlżejszego wysiłku fizycznego. Także niektórzy rodzice chorych dzieci odczuwają lęk przed ich aktywnością fizyczną.

foto

Program Nadzieja dla Serc ma na celu przełamywać te stereotypy. Od 20 do 29 sierpnia młodzież z wadami serca w wieku 15-20 lat będzie mogła uczestniczyć w specjalnych warsztatach podczas 10-dniowego letniego obozu, gdzie będą miały okazję spróbować aktywnego życia. Koszta uczestnictwa są symboliczne.

- Świat to miliony możliwości i uważam, że każdy ma prawo na dotknięcie choć małej ich części. Chcemy pokazać młodym ludziom borykającym się z chorobą, jaką energię daje pokonywanie przeciwności i jaką radość daje kontakt z naturą i przekraczanie barier - wyjaśnia Marek Kamiński, fundator Fundacji swojego imienia i podróżnik, który sam w dzieciństwie spędził kilka lat na wędrówkach szpitalno-rehabilitacyjnych.


czytaj więcej:

12

kategorie: ekologia

Polub zwinkę:
komentuj zostaw komentarz:
podpis: *
turing < przepisz tekst z obrazka po lewej
komentujkomentarze internautów:

fotka
~elawoj3
2010-08-22 18:25
*   (+odpowiedz)
fajne podoba mi sie
 
© zwinka.pl 2019, portal podróżnika, podróże, wyprawy, przygody | o nas | kontakt | współpraca | zasady | partnerzy | polityka prywatności | regulamin | podążaj za zwinką na